Okolí Křížového vrchu

Hotel Křížový vrch sám o sobě patří k místům, které vás ohromí svou atmosférou. Sepjetí s okolní krajinou na vás dýchá na každém kroku a vy tak můžete ničím nerušeni vychutnávat klid, moře lesů a skvostné panorama širého okolí. Úpatí Hrubého Jeseníku také přímo vybízí k objevování dalších míst, a proto se nabízí řada turistických, sportovních i zážitkových aktivit, které by vám rozhodně neměly uniknout.

V nedalekém okolí mohou vaše kroky zamířit například na oblíbenou rozhlednu Zlatý Chlum, k nejbližšímu sousednímu vrchu Šerák, kam se můžete svézt pohodlně čtyř-sedačkovou lanovkou nebo přímo na Praděd, který je zároveň nejvyšším bodem celých Jeseníků.
Řada turistů také často vyráží vstříc jeskynním útvarům Na Špičáku či Na Pomezí i k vodopádům Bílé Opavy, které jsou součástí místní naučné stezky. Za návštěvu stojí stezka Rejvíz – Mechové jezírko, zámek Jánský vrch, hrad Sovinec nebo muzeum Vodní tvrz Jeseník, kde je stálá expozice čarodějnických procesů.
Kompletní revitalizaci vašeho těla a pohodlnou relaxaci nabízejí nedaleké Priessnitzovy léčebné lázně, Lázně Karlova Studánka nebo 35 kilometrů vzdálené Termální lázně Velké Losiny. Z dalších atraktivních destinací v dosažitelné vzdálenosti můžeme doporučit architektský skvost Přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé stráně, Stezku v oblacích na Dolní Moravě nebo dělostřeleckou tvrz v Králíkách.
Sportovní nadšenci mohou zavítat do Adrenalin parku v České Vsi, rovněž také do lázní v Jeseníku, kde jsou tenisové kurty, lanový park, minigolf i labyrint. Pro menší turisty doporučujeme muzeum Lega. V neposlední řadě také do ski areál Červenohorské sedlo.

Galerie
Obrázek bez názvu
Jelení farma
Jelení farma
Obrázek bez názvu